10 Spa

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė Psichikos sveikatos diena. Psichikos sveikata – tai gerovės būsena, kuri leidžia asmeniui naudoti savo gebėjimus, įveikti įprastus gyvenimo sunkumus, produktyviai dirbti ir dalyvauti visuomenės gyvenime (PSO psichikos sveikatos veiksmų planas 2013-2020 m.).

Šią dieną Kauno Simono Daukanto progimnazijos psichologės, socialinės pedagogės ir visuomenės sveikatos specialistė kvietė atkreipti dėmesį į savo psichikos sveikatą, primenant jausmų atpažinimo ir gebėjimo įvardinti reikšmę gerai savijautai.

Praktinės rekomendacijos pedagogams ir mokiniams, psichikos sveikatos priežiūrai:

  • Kalbėkite apie savo jausmus – gebėjimas pasidalinti savo jausmais padeda išsaugoti gerą psichinę sveikatą, ypač sunkiu gyvenimo metu. Savo jausmų išsakymas nėra silpnumo ženklas. Tai yra savęs priežiūros ir sveiko gyvenimo būdo dalis. 
  • Būkite aktyvūs – ekspertai teigia, jog fizinio aktyvumo metu smegenys išskiria chemines medžiagas, kurios padeda žmogui jaustis gerai. Reguliarus sportavimas ir aktyvus gyvenimo būdas didina pasitikėjimą savimi, padeda koncentracijai, miegui, išvaizdai bei gerai savijautai.  
  • Taisyklingai maitinkitės – yra stiprus ryšys tarp mūsų suvartojamo maisto ir mūsų savijautos. Maistas taip pat turi ir ilgalaikį efektą mūsų psichinei sveikatai. Mityba, kuri yra sveika jūsų kūnui, taip pat yra sveika ir jūsų psichinei sveikatai.
  • Palaikykite ryšį – stiprus ryšys su šeimos nariais ir artimais draugais gali padėti susidoroti su stresu. Šeima ir draugai padeda jaustis mylimais ir reikalingais.  
  • Prašykite pagalbos – nei vienas iš mūsų nėra „superherojus“. Mes visi pavargstame arba jaučiamės prispausti  atsakomybių naštos. Jei jūsų gyvenime pernelyg didelis krūvis ir jūs jaučiatės, jog nebegalite su juo susitvarkyti, kreipkitės pagalbos. Jūsų draugai ir šeimos nariai gali pagelbėti praktiniais patarimais ar tiesiog jus išklausyti.