Paskutinė MARCH projekto diena

Gruodžio 13 d. Ugdymo plėtotės centre (toliau – UPC) vyko baigiamasis projekto MARCH (angl. Make Science Real in Schools) renginys. Apibendrinti projekto rezultatus ir išskirti kompetencijų ugdymo aspektus bei pasitarti dėl tolesnių veiklų susirinko atstovai iš net 13 projekte dalyvavusių mokyklų: Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus, Vilniaus Salininkų gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, Vilniaus licėjaus, Riešės gimnazijos, Kauno Simono Daukanto progimnazijos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcio centro, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, Šiaulių Didždvario gimnazijos, Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos mokyklos. Susipažinti su projekto rezultatais taip pat atvyko atstovės iš Švietimo ir mokslo ministerijos.

Renginio pradžioje dalyviai klausėsi UPC direktoriaus Giedriaus Vaidelio įspūdžių iš lapkritį vykusios MARCH konferencijos Londone, projekto vadovės dr. Loretos Statauskienės sveikinimo žodžio ir projekto koordinatorės Rūtos Mazgelytės apibendrinimo, kaip projekto dalyviai Lietuvoje vertina gerųjų patirčių išbandymus.

Net 4 projekte dalyvavusios mokyklos susirinkusiesiems pristatė savo vykdytas veiklas:

  • Julija Muningienė ir Virginija Savickaitė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos pristatė „Gamtos mokslų stovyklą „Eureka“

  • Nijolė Bružaitė ir Zita Savickienė iš Šiaulių Romuvos gimnazijos pristatė „Jaunimo mokslo kavinę“

  • Dalia Lapėnienė ir Vilma Milašiūnaitė iš Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcio centro pristatė veiklas, vykdytas tema „Kiek aktuali oro taršos problema mokyklos bendruomenei“

  • Irina Čibiraitė ir Jolita Milaknienė iš Vilniaus licėjaus pristatė veiklą „Edukacinė ir poilsio erdvė mokykloje“

Projekto koordinatorės Alvida Lozdienė ir Aušra Gutauskaitė skaitė pranešimus „STEM kompetencijų ugdymas kiekvieno vaiko link“ ir „Gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo centrų tikslai ir būsimos veiklos“.

Renginio organizatoriai popietinį snaudulį vaikė su „M-LAB“ (Meškėnų laboratorija) komandos pagalba – dalyvius įtraukė pažintinė, skaitmenizuotos gamybos („mobile Fab-Lab“) laboratorija-dirbtuvės. Dalyviai, panaudodami elektronikos atliekas ir kitus komponentus turėjo sukonstruoti ir pristatyti „Vibrobotus“ (vibruojančius robotukus).

Renginį užbaigėme padėkos raštų ir dovanėlių mokykloms įteikimu ir bendra fotosesija:

Dalyvių atsiliepimai:

„Moterys grįžo ne tik su dovanomis, bet ir pilnos gerų įspūdžių ir emocijų. Dalyvavimas STEAM veiklų išbandyme įtraukė ir mokinius, ir suteikė įkvėpimo mokytojams. Baigiamajame renginyje mokytojai pasidalino patirtimi su kolegomis ir pasisėmė naujų idėjų ateities projektams.“
Jolanta Leonavičienė, Kauno „Vyturio“ gimnazija

„Išgirdau tikrus ir prasmingus darbus, kas realiai vyksta mokyklose. Širdis džiaugiasi. Ačiū!“
Jurgita Nemanienė, Švietimo ir mokslo ministerija

Daugiau nuotraukų galite pamatyti Ugdymo plėtotės centro „Facebook“ paskyroje.

Projekto MARCH komanda Lietuvoje dėkoja visiems dalyvavusiems projekte ir tikisi, kad geroji patirtis ir iniciatyvos tęsis!

Marija Načaitė,
Informacinių technologijų skyriaus metodininkė

Svetainės nuoroda: http://www.upc.smm.lt/projektai/march/naujienos/baigiamasis.php