25 Sau

2018 m. sausio 25 dieną progimnazijos aktų salė virte virė. Nuo ryto paslaptingi šmižinėjo jaunaisiais mokslininkais save vadinantys mokiniai, ruošė savo eksperimentams erdves ir nekantriai dairėsi, ar smalsuoliai jau už durų. Pirmieji į laboratoriją sugužėjo mūsų svečiai - darželių „Girstutis“ ir „Smalsutis“ auklėtiniai. Kaimynams (o gal būsimiesiems mūsų mokyklos mokiniams?) prieš akis atsivėrė eksperimentų, praktinių veiklų pasaulis. Buvo galima ne tik stebėti(s), klausinėti, pačiam bandyti, bet ir dovanų išsinešti. Eksperimentų dienos dalyviams nuostabą kėlė komandų klausantys, kliūčių išvengiantys robotai, septintokių sukonstruotas žvyro filtras, valantis vandenį, žongliravimas ugnies kamuoliukais (nebandykite to namuose!) ar mini ugnikalnio išsiveržimas. Vaikai klausimais užvertė jaunuosius mokslininkus, kurie kantriai dvidešimtąkart aiškino. Smagu buvo pačiam nustatyti vandens tankį, t. y. ant monetos sutalpinti kuo daugiau vandens lašelių, - juk rekordininkų laukė prizai. O daugiausia dėmesio sulaukė erdvės, kur žiūrovai tapo eksperimento dalyviais ir patys galėjo pasigaminti stresą mažinantį kamuoliuką ar piešinį, naudodami pieną ir kefyrą su slaptais priedais. Jaunieji mokslininkai, išleidę darželių auklėtinius, eksperimentus demonstravo ir progimnazijos mokiniams. Eksperimentų diena sulaukė tokio stulbinančio susidomėjimo, kad net medžiagų atsargos išseko. Renginio akimirkos ČIA.